REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
firma
Pokaż firmę
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku‑Białej
[Warszawa] Blisko 70% Warszawiaków pozytywnie ocenia biurowiec powstający przy Placu Zamkowymartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Blisko 70% Warszawiaków pozytywnie ocenia biurowiec powstający przy Placu Zamkowym
W badaniu opinii, przeprowadzonym przez renomowany ośrodek badawczy – Millward Brown, na reprezentat...
Wrocław: Zabytkowy dom na Swojczycach sprzedany po raz drugi. Oferty wyższe niż ostatnioartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Zabytkowy dom na Swojczycach sprzedany po raz drugi. Oferty wyższe niż ostatnio
Miasto odwołało pierwszy rozstrzygnięty przetarg na zbycie terenu przy ulicy Miłoszyckiej z powodu s...
Archicom planuje ogromną inwestycję mieszkaniową. Prawdopodobnie na Oporowieartykuł
Pokaż artykuł
Archicom planuje ogromną inwestycję mieszkaniową. Prawdopodobnie na Oporowie
Wrocławski Archicom kupił 7 września dużą działkę w dzielnicy Fabryczna, na której planuje wybudować...
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umówartykuł
Pokaż artykuł
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umów
Hrubieszów, Końskie, Kraśnik i Starachowice - to pierwsze miasta, które podpisały umowy o dofinansowanie projektów ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Rozwoju Miast. Czyste powietrze, nowoczesny transport, wsparcie przedsiębiorczości, a także młodzieży w wyborze zawodu staną się atutami tych miast. W Kraśniku powstanie Akademia Rozwoju i Centrum Przedsiębiorczości, a Hrubieszów wybuduje tężnie solankową i Centrum Edukacji Ekologicznej.
W Katowicach powstaje Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstaje Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
Budimex zbliża się do zakończenia prac fundamentowych na budowie Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki w Katowicach-Bogucicach. Obiekt będzie gotowy do następnego Święta Niepodległości w 2026 roku. Budimex ma na koncie realizację wielu prestiżowych obiektów muzealnych i ‎kulturalnych w Polsce. Do największych z nich należy: Muzeum Historii Polski ‎w Warszawie. W ciągu ostatniej dekady Budimex wybudował ponad 12 obiektów muzealnych o charakterze dziedzictwa narodowego w Warszawie, Katowicach, Lublinie, Białymstoku i w Krakowie.
NATEK Poland nowym najemcą biurowca Infinity we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
NATEK Poland nowym najemcą biurowca Infinity we Wrocławiu
NATEK, lider rynku CEE w zakresie outsourcingu usług i specjalistów IT, dołączył do grona najemców biurowca Infinity. Firma wprowadzi się do budynku przy ul. Legnickiej 16 we Wrocławiu w maju 2024, a jej biura zostaną zaaranżowane na 700 mkw. nowoczesnej przestrzeni, usytuowanej na 5. piętrze budynku.
Panattoni i LPP Logistics otwierają największy magazyn Fulfillment Center w sieci dystrybucji Grupy LPPartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni i LPP Logistics otwierają największy magazyn Fulfillment Center w sieci dystrybucji Grupy LPP
6 września uroczyście otwarto nowe Fulfillment Center w Pruszczu Gdańskim, które docelowo wygeneruje na Pomorzu nawet do 2 tys. nowych miejsc pracy. Obiekt dostarczony przez Panattoni – lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie – będzie dedykowany obsłudze e-commerce i jest obecnie największym tego typu magazynem w sieci dystrybucji Grupy LPP. Na powierzchni liczącej łącznie 64 tys. mkw. pomieści do 6 mln sztuk odzieży i akcesoriów, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i zaawansowanej automatyki magazynowej, będzie mógł realizować do 100 tys. wysyłek dziennie i tyle samo zwrotów. Inwestycja wspiera dystrybucję zamówień online do klientów Grupy w Polsce, Niemczech, Ukrainie, krajach bałtyckich oraz we Włoszech i Hiszpanii. Fulfillment Center w Pruszczu Gdańskim jest pierwszym obiektem otwieranym pod auspicjami operatora logistycznego – LPP Logistics.
Ostatnia działka w KSSE w Bytomiu sprzedana! Powstanie fabryka za 100 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Ostatnia działka w KSSE w Bytomiu sprzedana! Powstanie fabryka za 100 mln zł
Największa działka o powierzchni prawie 4,6 ha na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Hakuby w Bytomiu ma swojego właściciela. 11 lipca firma GREMBOX Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej, lider w produkcji i sprzedaży opakowań z tektury falistej oraz akcesoriów do pakowania za ponad 6,3 mln zł zakupiła teren pod budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Znajdzie w nim zatrudnienie około 50 pracowników.
Polski kapitał coraz odważniej inwestuje w nieruchomości komercyjne [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Polski kapitał coraz odważniej inwestuje w nieruchomości komercyjne [KOMENTARZ EKSPERCKI]
Udział krajowego kapitału w strukturze inwestycyjnej na polskim rynku nieruchomości komercyjnych systematycznie rośnie. Rodzime firmy stają się jedną z najaktywniejszych grup inwestorów. Jakie nieruchomości kupują?
Amerykanie przenoszą produkcję do Polski. Powstaną nowe miejsca pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Amerykanie przenoszą produkcję do Polski. Powstaną nowe miejsca pod Krakowem
Jedne firmy przenoszą swoją produkcję z Polski do innych krajów, zamykają fabryki i zwalniają pracowników, a inne robią dokładnie odwrotnie. Przykładem takim jest nowa inwestycja jednej z amerykańskich firm w Niepołomicach pod Krakowem.
Kolejny krok w kierunku budowy wielkiego lotniska CPKartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok w kierunku budowy wielkiego lotniska CPK
Zrobiono kolejny kroku w kierunku budowy wielkiego lotniska, które ma powstać w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spółka CPK podpisała kontrakt na projektowanie i przebudowę infrastruktury energetycznej i telekomunikacyjnej na terenie projektowanego lotniska CPK. Przebudowa w sumie ok. 25 km istniejących linii została zaplanowana w taki sposób, aby nie kolidować z terenem budowy.
W Warszawie trwa rozbudowa i modernizacja Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych na Targówku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa rozbudowa i modernizacja Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych na Targówku [FILM]
Prace nad rozbudową i modernizacją Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) na Targówku postępują. Właśnie kończy się kolejny etap prac nad trasą, którą warszawskie odpady zmieszane pokonają od momentu ich dostarczenia na ul. Zabraniecką, aż do termicznego przekształcenia oraz wytworzenia energii cieplnej i elektrycznej dla mieszkańców stolicy.
Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki producent karmy dla zwierząt buduje nową fabrykę w Wielkopolsce
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Wielkopolsce. Tym razem jest to producent karmy dla zwierząt Josera Petfood, należący do niemieckiej grupy ERBACHER the food family. Firma buduje nową fabrykę w miejscowości Nowa Paproć, w powiecie nowotomyskim, w gminie Nowy Tomyśl, w zachodniej części województwa wielkopolskiego. Powstaje w pobliżu już istniejącego zakładu produkcyjnego tej firmy.
Śrubena Unia modernizuje i rozwija produkcję w fabryce w Żywcuartykuł
Pokaż artykuł
Śrubena Unia modernizuje i rozwija produkcję w fabryce w Żywcu
W latach 2023-2028, należąca do Mangata Holding S.A., firma Śrubena Unia wyda 90 mln zł na program modernizacji. Celem inwestycji jest radykalne ograniczenie kosztów energii cieplnej. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia do śrutowania i nakładania polimeru. Park maszynowy wzbogaci się również o nowoczesne kuźniarki do produkcji nakrętek na zimno. Pierwsze z realizowanych w Żywcu inwestycji powinny zostać ukończone w pierwszej połowie 2024 r.
Fortum zainwestuje 85 mln euro w dekarbonizację elektrociepłowni w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
Fortum zainwestuje 85 mln euro w dekarbonizację elektrociepłowni w Zabrzu
Proces odchodzenia Fortum od węgla postępuje wraz z dekarbonizacją elektrociepłowni (CHP) w Zabrzu. Fortum podjęło decyzję o zainwestowaniu około 85 mln euro w modernizację zakładu w Zabrzu. Inwestycja zostanie zrealizowana w okresie od czwartego kwartału 2025 roku do czwartego kwartału 2027 roku.
Elektrownia Rybnik inwestuje 35 mln zł w budowę kotłowni rozruchowejartykuł
Pokaż artykuł
Elektrownia Rybnik inwestuje 35 mln zł w budowę kotłowni rozruchowej
Elektrownia Rybnik, należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, podpisała umowę na budowę kotłowni rozruchowej. Inwestycja umożliwi zwiększenie elastyczności pracy zakładu poprzez szybkie uruchamianie bloków energetycznych w sytuacji ich całkowitego wyłączenia. Koszt inwestycji to ponad 35 milionów złotych, a termin jej realizacji to druga połowa października 2023 r.
W Brzegu powstaje "Oczyszczalnia Przyszłości"artykuł
Pokaż artykuł
W Brzegu powstaje "Oczyszczalnia Przyszłości"
Będzie to oczyszczalnia przyszłości – zapewnia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które wyłoniło właśnie wykonawcę II etapu inwestycji w Brzegu, realizowanego ze wsparciem Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Koszty przedsięwzięcia, które ma być sfinalizowane jeszcze w tym roku, to 25 mln zł.
Kolejne polskie firmy z Suwalskiej SSE z decyzjami o wsparciu inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne polskie firmy z Suwalskiej SSE z decyzjami o wsparciu inwestycji
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała dwie kolejne decyzje o wsparciu przedsiębiorcom, który już korzystali ze wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Symlog wynajmuje specjalny bunkier i magazyn pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Symlog wynajmuje specjalny bunkier i magazyn pod Warszawą
Firma Symlog zdecydowała się na otwarcie kolejnej lokalizacji w Polsce. Międzynarodowy spedytor wynajął 3,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku Ożarów II Logistics Center w Ożarowie Mazowieckim.
REKLAMA